| BayatStylat a întrebat:

Doresc sa recodintionez cada de la baie singur ( este din fonta ) ce tip de vopsea EMAIL imi recomandati sa folosesc.Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Evident un email dedicat pentru aceasta operatiune si nu o simpla vopsea. Produsul este de obicei bicomponent, fiind o rasina cu intaritorul aferent, deloc ieftina si nu usor de pus in opera. Nu stiu sa iti spun exact preturi, am avut cu ceva ani in urma aceeasi idee, insa am renuntat, optand pentru amanare si inlocuirea cazii cu una noua, pe atunci pretul depasind jumatate din pretul unei cazi noi.
Iti recomand sa faci acelasi lucru, cu exceptia cazului in care doresti schimbarea culorii cazii, acesta fiind dupa parerea mea singurul avantaj al emailului.

| fabiola a răspuns:

Este foarte toxica si mirosul persista timp indelungat, asa ca sfatul lui regis in ceea ce priveste inlocuirea cu alta noua este preferabil!

| relian a răspuns:

Emailul ala cel pui tu daca cel de pe cada este s arit nu va tine mult.In fiecare an sau la doi ani va trebuie sa repeti operatiunea pentru ca se spala.Deci nu vei avea o cada cum a fost facuta din fabrica.Si cel mai bine intrebi la magazin daca ai au mai multe produse.Nu multi fac asta sau sa aiba experienta cu asa ceva. Vorbesc de cei care stau pe aici.

| LIN2010 a răspuns:

Eu am reusit, dar cu doua cutii, daca nu detii sculele necesare i-ti recomand Kit-ul, pentru incepatori http://www.kober.ro/puterea-culorii/ro/sistem-epoxi-cazi-chiuvete.php http://www.casameasaratoga.ro/......ml-1898417