| raduqu a întrebat:

farfuriile cu model florar pe ele si cele cu model pe ele in general se pot baga la microunde?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca pe fundul farfuriei scrie ca este lucrat de mana, atunci nu se baga in masina de spalat, se vor degrada mai repede. La unele scrie la altele nu, eu am niste vase din ceramica taranesti si le bag fara nici o problema in masina de spalat, altele pe care tot handmade sunt, am testat o farfurie si deja se vede cum si-a schimbat un pic culoarea si trebuie sa o spal de mana.

| Paulvasile10 a răspuns:

*floral
si da, se pot baga la microunde fara probleme, doar sa nu fie din altceva, decat ceramica

| dsadas a răspuns:

I found a working steam wallet hack at http://www.dailyse.com/Steam and its great! You receive your steam wallet gift card instantly!