| Ana_Alexx_1978 a întrebat:

Salut, TPU! Merita sa investesti intr-un apartament dintr-un bloc construit in perioada 60'-70'?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Bloc vechi, finisaje noi. Petec nou pus pe haina veche.

| anonimg a răspuns:

Dacă este la sfârșitul anilor '70 da. Dar țevile trebuiesc schimbate.
Restul își așteaptă bulina cu risc crescut la cutremur.

| gabicoo a răspuns:

Doar dacă blocul e construit după cutremurul din '77 și respectă normele anti-seismice impuse în constructii după cutremur și dacă e din cărămidă!
Răspunsul meu: Mai bine nu! Caută un apartament construit în anii '80 sau mai exact 1979-1985.
Alea din anii '60 sunt bombe cu explozie întârziată!

| Lukasssz a răspuns:

Nu