| Vlad_Alexandru_1990_BYcP a întrebat:

Se poate placa cu faianta sau gresie peste o soba metalica? As dori un raspuns..

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti dar se va sparge. Trebuie sa pui caramida refractara si apoi gresie (faianta nu cred) sau cahle de teracota.

2 răspunsuri:
| VenomMMA a răspuns:

Nu, pai cand o sa se incinga soba adezivul o sa inceapa sa se crape. Bine, nu din prima data. Dar dupa o saptamana o sa vezi. Si-n felul acesta o sa cada faianta/gresia de pe ea. Nu prea ai cu ce s-o captusesti. Dar o poti imbraca. Poti sa-i sudezi placi de metal de diferite culori ori de aceeasi culoare. happy

| PaulCc a răspuns:

Nu poti, doar daca sudezi ceva, nimic ce tine de avezivi sau alti lianti