| NoNameMyName a întrebat:

Sunt destul de supărat așa că o să trec la subiect... Am achiziționat recent un dormitor cu mobila de culoare închisă, am înțeles că este din lemn de mahon (sau
ceva gen). Am șters mobila cu pronto și au rămas urme. Se vede foarte urât când aprind becul, am înțeles că mobila asta ar trebui ștearsă cu spray de geamuri dar nu sunt sigur. Aștept soluții! + Funda.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lemn de mahon melaminat. Ca mobila de bucatarie. Pronto e bun dar trebuie sters cu o laveta moale pana prinde luciu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Dupa ce stergi cu Pronto, folosesti frumos o cirpa moale, uscata. Nu ramin urme de obicei. P.S. Sigur e DIN LEMN de mahon? Daca nu ai dat niste mii bune de euro, atunci e doar PFL cu ceva maro peste...

| lZlJokerlZl a răspuns:

Este adevarat cu spray-ul de geamuri ca se sterge cel mai bine. Dar sa fie de calitate buna.