| LiKaaaa a întrebat:

va rog sa ma ajutati.Gardul din stacheta metalica profilata l-am vopsit cu vopsea cumparata tot de unde am luat stacheta.A doua si a treia data l-am vopsit cu alta vopsea zebra.Se jupeste,se despoaie partial, prima vopsea arunca zebra..Arata urit de tot.Va rog sa-mi spuneti care e solutia.

1 răspuns:
| viotedy a răspuns:

Trebuie s-o indepartezi toata.incalzesti cu arzatorul si o razi cu spaclul. apoi iei vopsea de calitate. eventual iei o cutie si vezi cum arata, daca-ti place iei pentru tot, dar ar fi bine s-o lasi pentru primavara, treaba asta.