| cevasacru a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o antena tv exterioara pentru o casa la tara (in judetul giurgiu) si nu stiu ce sa aleg.nu vreau sa receptioneze toate canalele tv, le vreau doar pe cele de baza cum ar fi: pro tv, antena 1, prima tv, etc.Imi puteti da un exemplu pentu o antena mai buna care sa indeplineasca cerintele mele? mersi!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu vei reusi sa prinzi prea multe canale.
Iti recomand sa achizitionezi un kit antena satelit+receptor de la Focus Sat, care nu functioneaza pe baza de abonament, ci cu cartele de reincarcare. Atunci cand mergi in vacanta iti cumperi o cartela, iar in rest nu te mai costa absolut nimic. Daca mai mergi si in weekenduri, pentru 2-3 zile probabil te multumesti si cu programele gratuite (FTA), chiar daca mai trebuie sa o reorientezi.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Poti sa cumperi o antena cea mai ieftina, dupa aceea faci un contract cu firma care doresti sa-ti trensmita aceste programe apoi cumperi sau optezi pentru pachete cu programe tv.

| qtheodora a răspuns:

Digi, Boom, Dolce
toate sunt bune dar cel mai bun este DIGI

| sonya a răspuns:

Buna. Eu am pentru bunica mea de la Dolce. Este ok mai ales ca am abonament la Romtelecom. Iti poti lua pachetul de baza si atat. Se vede foarte bine in satul ala uitat de lume. Eu asta recomand. Mai vezi si alte pareri.

| cevasacru explică:

Nu vreau ceva cu abonament.ma duc acolo doar in vacanta,vreau ceva simpu care sa prinde cateva programe acolo,antena pe care o vreau eu e aia pe care se aseaza gugustucii si ciorile aia din aluminiu gen tepi, aia e antena pe care o caut, numai ca nu gasesc un magazin care sa aiba pe stoc asa cevastraight face