| xyz12309 a întrebat:

Salutare, aveti idee daca pentru a beneficia de programul prima casa sau ipotecar este necesara o constructie neaparat din beton, caramida etc?

As vrea sa construiesc o locuinta tip container din metal izolata...

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

La prima casa sau ipotecar nu ai șanse. Poti accesa de exemplu un credit pentru investiții imobiliare, cu ipoteca pe un alt imobil. Nici o banca nu îți va lua in garanție un container.
Sfatul meu este insa sa nu iti cumperi containere pe credit, daca tot plătești o viață, fa-ti o casa adevarata. Nu vei ieși mai ieftin cu containerele, te asigur.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Cel mai bine mergi la banca si un consultant iti va da toate informatiile.
Totusi, ma indoiesc ca vreo banca va aproba o astfel de locuinta; Dar merita sa incerci.

Daca rezolvi ceva sa ne anunti si pe noi aici. happy Ca poate mai devreme sau mai tarziu altcineva se va confrunta cu o astfel de problema si poate ca va da si de raspuns.