anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salutare din nou TPU, am văzut ca am primit răspunsuri foarte bune și de la oameni cu experienta, as vrea sa va stiu și eu recomandările pentru următorul proiect de construcții, vreau sa îmi pun un gard mai serios la casa, acum este de fier forjat, dar nu îmi place vreau cumva sa nu se vadă nimic, și nu cu panou de plastic in spatele fierului forjat, deci m-am gândit sa remodeleze totul la acest gard, in mare m-am gândit sa dau stâlpii jos și sa chem o echipa de muncitori sa construiască alții, gen scheletul gardului sa fie formați din acei stâlpi, dar sa fie acoperiți deasupra tot cu bolțari, încât sa de formeze cumva un dreptunghi de bolțari între fiecare 2 stâlpi și tot așa pana ce se face tot. Bun, in interior m-am gândit sa pun blocuri de BCA, dar nu la fel de lati ca bolțarii folosiți pentru schelet, ci mai subțiri puțin, cam cu 1-2 cm in fiecare parte sa formeze cumva o linie mai buna, sa arate mai estetic, după care sa fie realizate finisajele aferente pe fiecare secțiune in parte, m-am gândit sa îl fac un bej mai deschis, casa fiind maro, cu acoperiș maro, cred ca merge bine, voi ce ziceți? Sunt deschis la orice sugestie de design, dar fără fier forjat, m-am saturat de el și nici de plasa nu vreau.

1 răspuns:
| simpluone a răspuns:

Cauta gard de lemn compozit!