| LordCristobal a întrebat:

Salutare!
E bine sa arunci apa clocotita in veceu? Cateodata mai arunc apa clocotita in veceu si vreau sa stiu daca e bine ceea ce fac sau daca e periculos sa mai fac asa in continuare.

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Nu e nicio problemă, dimpotrivă, mai curăță țevile. Și mai bine ar fi dacă ai fierbe apa cu oțet, 50-50

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care e motivul de faci asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad de ce ai face asta, dar nici nu vad ce ai strica că in wc exista deja apă și se răcește cea clocotita destul de repede.

| LordCristobal explică (pentru suntserios):

Cand imi fac un ceai sau o cafea si apa e inca clocotita o arunc in veceu pentru ca nu e bine sa o arunci in chiuveta pentru ca apa clocotita in contact cu plasticul nu e o idee buna deloc.

| darrio2007 a răspuns (pentru LordCristobal):

Dar tu unde iti faci cafeaua sau ceaiul, in baie?
Stii ca se poate crăpa portelanul de la tronul wc de la apa fierbinte?

| doctorandus a răspuns:

Nu pateste nimic, daca nu e de plastic.

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Cred ca tu ai prea mult timp liber.

| LordCristobal explică (pentru Andreea_Brandus_1995):

Si tu faci ceva mai util in timpul liber?
Eu in locul tau nu m-as apuca sa iau in deradere sau sa fac misto de altii avand in vedere ca tu(pe baza intrebarilor tale)inca nu ai facut mare lucru in viata si freci menta in continuare.