| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, stie careva cum se leaga rosiile si cum se copilesc? Am facut la inceputul anului un solar si acum, ca rosiile au crescut trebuiesc copilite si legate si nu prea ma descurc mai ales la virfuri. merci

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

De legat le bati un par langa si le legi cu o sfoara insa nu prea strans ca le distrugi.
iar de copilit te uiti unde creste din doua frunzulite o a treia si p asta a 3-a o rupi.
sa iei manusi ca te inverzesti de la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt pe haragi atunci sub legi o ata cu 3 noduri sub frunza,daca vrei sa le pui pe ata atunci trebuie sa legi ata de la baza tulpinei si sus la sarma,dar in cazul asta trebuie la o anumita perioada sa le dai dupa ata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sunt pe haragi atunci sub legi o ata cu 3 noduri sub frunza, daca vrei sa le pui pe ata atunci trebuie sa legi ata de la baza tulpinei si sus la sarma, dar in cazul asta trebuie la o anumita perioada sa le dai dupa ata.