| ValiConstantin123 a întrebat:

Salutare TPU, am dat cu lavabila intr-o camera si dupa uscare mi-a rămas cateva puncte mai inchise ca si culoarea pe care am dat-o însă problema este ca am dat din nou cu lavabila peste acele puncte si mi-a iesit mai deschisa dupa uscare. Ce aș putea să fac?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da tot peretele din nou. Nici vreun zugrav nu va avea o alta solutie in buzunar.

| darrio2007 a răspuns:

Mai dai o mana peste tot.

| sierra1 a răspuns:

Incă un strat peste tot

| sierra1 a răspuns:

Așadar, cum procedezi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu sti sa dai cu vopsea cheama un zugrav ca asa o sa arunci banii pe altă lavabilă sa o dai ca naiba, un zugrav stie cum sa dea uniform lavabila, mai întîi peretii se curăță de vopseaua veche se da glet se îndreaptă peretii si după ce gletul se usucă se vine cu trafaletul si se aplică noua culoare sau unii opteaza sa zugraveasca alb toata casa, tu cum ai facut? Ce culoare? Ai dat jos mai întîi veche vopsea de pe pereti si tavan, ai dat glet? Sau ai dat doar cu trafaletul noua lavabilă peste ce era anterior?

| darrio2007 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Se poate da si peste lavabila veche. Dar trebuie spalati peretii, reparati daca e cazul. El a colorat lavabila dar nu a amestecat de ajuns sau pigmentul folosit a fost cam vechi.

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

Punctele apar la pigment vechi. M-am chinuit o data o ora sa le scot la amestecare cu bormasina serioasa (vedeam ca se depun pe peretii galetii) si nu am reusit ☺

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi202):

Asta am zis si eu.

| cristi202 a răspuns (pentru darrio2007):

Ok. Eu am confirmat ce ziceai tu.

| darrio2007 a răspuns (pentru cristi202):

Ok.