| ValiConstantin123 a întrebat:

Salutare TPU am finisare o camera cu tinci si a rămas o pata din cauza amestecului tinciului cu adezivul dat prima data si voiam sa va intreb daca atunci cand o sa dau la lavabila o sa se acopere mentionez ca o sa dau 2 maini

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu poti fi sigur ca la lavabila pata va trece. Ideal e sa cureti tot in zona petei si cutiva cm in jurul ei, si sa reiei totul de la capat (curatat bine, adeziv {daca e termoizolatie, inlocuiesti si plasa), tinci}, si cu multa rabdare, ca adezivul sa se usuce bine, altfel, vezi ce patesti? Am mai auzit de unii care fac cate un apartament sau casa intr-o saptamana la finisaje, dar nu e de crezut daca e sa faci treaba cum trebuie. Uscarea completa ia timp, mai ales in sezonul rece. Si daca nu tii cont de ea, ai surprize.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Da,acoperă