| SasaSasa2000 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa mă fac Dulgher și din câte am înțeles îmi trebuie un circular cu masă, doar că nu știu care sa iau. Voi ce folosiți? big grin
Am un budget de 1500 RON (preferabil mai puțin big grin), ce îmi puteți recomanda?

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

"voi ce folosiți? big grin "
Noi nu folosim happy
Iti trebuiesc mai multe decat un circular cu masa. Si alte scule. De preferat sa vizitezi atelierul unui dulgher si sa-l intrebi pe el ce ai nevoie, de unde poti procura, etc. Cei din domeniu stiu amanunte.

| SasaSasa2000 explică (pentru Yuoia):

Știu că ați trebuiesc mai multe scule, și chiar vreau un Circular RidGid dar nu găsesc în România, ce zici de astă? https://www.hardlineconstruct.ro/......ta/mlt100n
Mie chiar a-mi place, doar că c-am strâmb din nas la prețpoate dacă l-aș găsi cu vreo. 900 RON mai ieftin. :D
Recomandămi un model, te rog, poate cel pe care îl folosești Tu în viața reală :D

| Yuoia a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Ti-am spus ca nu folosesc. Meseria mea era de soarece de birou.
Daca iti place ala, eu spun sa-l iei. In conditiile in care vei practica meseria si nu va fi un hobi. Vei scoate banii pe el din lucrarile facute. La pretul dorit de tine, poate la mana a doua. Dar atunci, sigur are defecte ce vor costa mai mult sa il repari.

| SasaSasa2000 explică (pentru Yuoia):

Va rog Eu, numai dați răspunsuri de chef.