| Filarmona a întrebat:

Se poate curata soba de funingine cu naftalina?

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Din toate substantele tu ti-ai gasit naftalina? Presupun ca funinginea este pe teracota/metal, da? Ca inauntru nu vad de ce ai curata-o.
Incearca cu niste otet. Daca nu merge incearca niste acetona. Daca nici asta nu merge cred ca ai prin casa niste detartrant sau ceva coroziv.
E de inteles ca soba trebuie sa fie RECE cand dai cu astea pe ea.

| andrei1237 a răspuns:

Da,se poate!

| LIN2010 a răspuns:

Cel mai bun rezulta se obtine prin curatare mecanica(manual), cu pastile este o fita (o amanare).

| xFlorin a răspuns:

Sunt un fel de pastile la magazin, care curata si nu as scumpe..in jur de 3 lei.

| Andreea_Nicoleta_Todirascu_1994 a răspuns (pentru xFlorin):

Cum se folosesc pastilele alea cum trebuie sa fie soba