| anonim_4396 a întrebat:

Se potriveste culoarea verde in bucatarie daca gresia si faianta sunt maro?

6 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Incearca si coloreaza o pagina de hartie alba cu nuanta de maro al faiantei si cu verdele cu care vrei sa varui
dar in mai multe nuante
apoi vezi care iti place mai mult

eu iti recomand verde pal oliv

| Zenithf a răspuns:

In functie de cat de intunecata este culoarea faiantei, zic ca se potrivesc verde-pastel, verde-galbui sau galben, galben.
In cazul cand faianta si gresia au o nuanta brun-roscat, atunci s-ar potrivi cel mai bine o nuanta roz-pal.
Acuma, asta este parerea mea, o sa mai vorbesc cu un coleg care se ocupa si de pictura...

| anka a răspuns:

Merge perfect un verde crud. Ma refer la verdele inghetatei de fistic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce se potriveste culoare verde la pantaloni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu nu

| yoana14 a răspuns:

Eu zic ca se potriveste... daca nu cumva este un verde aprins. Ma gandesc ca daca este o culoare care se aseamana la intensitate cu maroul merge chiar foarte bine. Sper ca ti-am fost de ajutor:*!