| BrokenAngels a întrebat:

Pentru ce culori să optez pentru gresia și faianța din bucătărie pentru a se asorta?

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Gresie si faianta in bucatarie adica? De ce sa pui gresie cand poti sa pui parchet? Ce te afci la iarna? Sa nu spui ca imbraci si peretii in faianta laughing ca sa te simti iarna ca in frigider laughing
Chestia e ca oamenii au mers asa f multa vreme dupa niste idei asa aiurea,idei de turma,dar se pare acum unia,doar unia ca majoritatea inca nu sau desprins de turma.
Deci in bucatriue si chiar in baie poti pune parchet fara absolut nici o problema.
Ceramica,ce pun oamenii aia pui daca ai locui la ecuator laughing acolo da pui ceramica si in camera ca sa tier racoare,dar in zone de astea unde ai iarna lunga si destul de rece nu pui ceramica nicaeri,poate doara in spatele aragazului sau in jurul aragazului si la chiuveta, acolo merge, dar in rest nu vad rostu, bani irositi aiurea.
Deci peretii la bucatarie se dau cu vopsea lavabila, pe jos pui parchet si la aragaz si chiuveta vezi tu acolo 3 lulele,dar alea se pot pune oricand.
Eu nu am vazut in toata America nicaeri in bucatarie ceramica,nicaeri nici in case de milioane de dolari.Ppe jos da puneau astia piana acum si ceramica,dar acum deja pun parchet sau linoleum, depinde ce bani are omu.
Si la baie deja se pune parchet pe jos si la fel eu aici nu am vazut la baie gresie pe pereti, astia au vopsit peretii tot cu lavabila si gresie au doara la dus si la cada asa un brau, dar nu prea inalt.
Deci de unde iedeile astea cu placatu peretilor de la bucatarie si baie cu ceramica nu stiu laughing dar este o idee foarte proasta, eu asa o vad.
Sa fim seriosi nu se apuca nimeni sa improaste peretii cu mai stiu eu ce mancare asa aiurea laughing

| Ineys a răspuns:

Alb cu negru, n-ai cum sa gresesti cu asa ceva.

| JicaContra a răspuns:

Evident...
roz-bonbon, cu picatele in roz-marin
mai exact, intrebi:

ce mi-ar place mie mai mult?!? ca asortare?!?

pai, hmmm, DE UNDE SA STIM NOI, ce fetish ai tu?!?

| MadRaven a răspuns:

Eu am refăcut recent bucătăria și baia și îți recomand cu toată inima sa iei de la Leroy merlin. M-am plimbat prin tot dedemanul dar nu se compara cu cele de la Leroy merlin. La bucătărie eu personal am optat pentru o gresie gri deschis cu model de lemn, care imită parchetul iar faianța am pus-o gri mat cu model/brâu cu flori gri pe mijloc și se vede superb, nu obosește ochii așa cum ar fi obosit dacă puneam totul alb, dar aveau și alte combinații de gresie și faianță foarte plăcute, m-am plimbat vreo 3 ore pana sa ma decid care îmi place mai mult laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de genul aş zice eu:-> https://images.app.goo.gl/DvghZGeGqD5Dv4gJ6

| Michaeel a răspuns:

Depinde de preferintele tale.As zice ceva culori deschise si vesele pentru a lumina incaperea.

| Kgb_Kgb_1999 a răspuns:

Neagra