| carpediem a întrebat:

Sunt instalator de termice si sanitare. Stie cineva un forum sau ceva de genul, de unde pot gasi lucrari si clienti? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| caractere a răspuns:

Dupa stiinta mea nu exista forumuri pentru asa ceva(rubrici de anunturi gasesti peste tot), iar daca esti specialist in domeniu, activeaza pe misiuneacasa sau softpedia, si poti prinde lucrari.
De ex, spui ca esti instalator. Ai lucrat vreodata cu teava pex pipe-in-pipe, montaj radial? Sisteme de incalzire in pardoseala, pompe de caldura, panouri solare?

| carpediem explică (pentru caractere):

Lucrez in orice teava prin care curge ceva. In afara de gaz. Multam' de raspuns. Bafta.

| caractere a răspuns (pentru carpediem):

Atunci urmeaza recomandarea pe care ti-am facut-o. Si, usurel, o sa ajungi ca prin sfaturi si recomandari, sa fii apreciat si cautat.
In paralel poti lansa anunturi de servicii pe diferite site-uri.
Succes!

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Dupa numarul de vizualizari, mi se pare destul de probabil ca, cei care si-au postat anuntul pe softpedia, sa-si fi gasit clienti destui http://forum.softpedia.com/servicii/catalog/Instalator/index.html
In cazul tau nu functioneaza reclama "din gura-n gura"?---eu, spre exemplu, sunt reticenta la anunturile de oriunde( patita cu "carpacii "!)

| carpediem explică (pentru alessia5158):

Ai dreptate Alessia. Multi stiu, putini cunosc. Am cateva zile libere si m-am gandit sa introduc net-ul in activitatea mea. Multam' de sustinere.

| alessia5158 a răspuns (pentru carpediem):

Buna idee!---fa-te cunoscut ( mai ales ca, multi dintre noi, suntem dependenti de net ). Daca-mi permiti, cauta sa alaturi ofertei si cateva referinte ( iti confera un ascendent in fata competitorilor pe piata serviciilor ). Succes si numai bine!

| Stefanu a răspuns:

Pune un anunt pe tocmai.ro,aici sunt anunturi de tot felul si este un site vizitat(e in topurile site-urilor din Romania).
Stima!