| Lunguanamaria22 a întrebat:

Toata apa din cabina de dus imi curge pe jos, aveti vreo idee de ce?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica da pe afara din cada de dus? Sau ce anume? Ca nu stii sa explici. Daca este ce cred eu inseamna ca scurgerea este infundata.

| Lunguanamaria22 explică (pentru darrio2007):

Da,din cada de dus, am incercat sa desfund si curge si mai tare, toata apa ajunge in baie

| darrio2007 a răspuns (pentru Lunguanamaria22):

Este infundata mult mai adanc. Va trebui sa chemi un instalator cu un sarpe de desfundat. Asa ii spune. Este un cablu flexibil care il baga prin scurgere si desfunda.

| Lunguanamaria22 explică (pentru darrio2007):

Logic ca nu imi gasesc cuvinte sa explic, nu am talente de instalator. Dar am incercat sa explic cat pot de bine, multumesc!

| nico40 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu.cand este folosit dusul din cabina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai stai... imediat venim sa ne uitam... doar de tu ai fi acolo si ai putea vedea cu ochii tai

| relian a răspuns:

Normal ca se intipla daca cabina nu esti bine izolata cu silicon sau ce se mai pune.Cabina aia banuiesc ca nu-i dintr-o bucata, sau daca e are usa care se misca, sau la perete dupa ce este fixata trebuie pus silicon trebuie perete si latura aia. Daca s-a pus probabil nu s-a pus bine sau siliconu ala so fi intarit si sa crapat.Deci verifica. Apoi pe la usi la fel si acolo daca miaduc aminte trebuie pus ceva silicon.Acum ar mai putea sa curga apa in caz ca nu pe unde am spus curge,deci sa curga pe la scurgere,aia sa piarda sa aiba garnitura dusa si apa curge si pe linga nu doar la canal. Apoi ar putea sa fie canalizarea infundata,tu sau cine a facut conectia la canalizare sa nu fie etansa, cred ca intelegi ce zic, teava aia sifonu sa intre in canalizare asa ca pe bulevard sa zic, deci acolo trebuie sa fie perfect etans, altfel vine mirosu inauntru, deci daca canalizarea se infunda poate si apa da pe acolo afara.Ca urmare trebuie sa desfaci cabina jos si sa verifici ce am spus.Pe la robineti nu vaad sa curga jos odata ce aia is in cabina. Daca nu te pricepi sa verifici adu unu care stie. Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| popa07ady a răspuns:

Asigura-te ca scurgerea caditei este bine executata. Aplica silicon sanitar (alb sau transparent) intre cadrul cabinei de dus si cadita eventual si faianta.

| Petru_Boia_1992 a răspuns:

Uita-te la furtunul pe care vine apa nu-I cumva fisurat?