| Magnific a întrebat:

TPU am nevoie sa ma ajutati.deci am cumparat un teren de 250 mp/2 si vreau sa imi ridic o casa de la 0 din BCA si suprafata casei sa fie de 80 MP Cat ma costa cu tot cu materiale + Proiectul+Mana de lucru Si alte cheltuiei neprevazute? Sa fie fara etaj.cu un singur nivel.

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Noi nu stim exact ce materiale vrei sa folosesti ( cu exceptia BCA ), iar costurile ascunse ( acele cheltuieli neprevazute ) fac diferenta! Greu de facut un calcul exact!
Mana de lucru iarasi, e cu semnul intrebarii! Depinde cu cine lucrezi! Unui prieten de-al meu i s-a cerut ca si mana de lucru fix valoarea materialelor folosite! Altii cer 80% din valoare sau la fel de bine se poate calcula pe mp ca sa ti-o aduca '' la rosu'' ( fundatie,pereti,acoperis),dupa care alti bani, alta distractie, alte calcule!

4 răspunsuri:
| DjTactumare a răspuns:

Cum vinea asta 250mp/2, trimite\mi id-ul tau prin mesaj ca sa vb

| moniii5 a răspuns:

Vreo 20000 euro

| robert08 a răspuns:

Mai bine intrebi un meserias

| assa a răspuns:

Stiu eu sigur. iti spun pretul cel mai ieftinwinking sigur sigur. intra pe id.ul meu : byaanahi2008 sau daca nu lasa.mi un mesaj cu nr.ul tau de telefon sa te sun. stiu sigur si ieftinhappy