| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa-mi vopsesc camera si habar n-am ce culoare. Spatiul e destul de mare, asa ca as merge pe ceva inchis. Aveti idei?

13 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Mi-am facut dormitorul mov inchis.arata super.peretii parca ar fi din matase, si parca nu mai e mare asa. da un aer intim si iese in relief tot ce are culoare mai deschisa.

| andreea_8479 a răspuns:

Hmmm. spui ca spatiul este destil de mare
at poti opta pentru culori inchise nu este nici o problema
dar nici prea inchise k vei parea ca intr o grota dupatongue
poti de exemplu sa folosesti un violet inchis, albastru, roz:X
ai putea face dupa un perete de culoare deschisa
poti combina de ex
verde sh un perete portocaliu sau galben(sau invers). roz cu alb sunt ff multe combinatii
este ff important sh cum este luminata
alege obiecte de iluminat, le poti pune de ex pe peretele care este mai inchis in coltul opus celui inchis
va arata binewinking
sper sa fie bine

succes

| alexa a răspuns:

Nu cre k ceva inchis... orikt de mare ar fi eu nu cred o culoare inchisa ar avantaja, chiar daca fiin o camera mare merge...dormitorul trebuie sa fie luminos, iar culoarea dupa parerea mea una vie, care sat e faca sa te simti bine... un portocaliu, un rosu(pentru romantici), albastru, rozul, galbenul pal, movul...sunt multe...combinandu.le si cu mobila vei avea un dormitor super;)
uite aici cateva idei
http://www.incasa.ro/Alegerea_culorii_pentru_dormitor_5388_593_1.html
sper ca. ti vor fii de folos;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti vopsi peretii cu verde( placut, mai deschis), iar tavanul cu potocaliu,,,, dar daca ai putea sa iti pui si niste spoturi la fiecare colt al camerei ca sa dai o oarecare rezonanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crem inchis sau poti alege o nuanta de galben deschis amestecat cu o solutie alba pentru decoruri. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O culore deschisa ar avantaja

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici ieu nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am tema cu ce culoare sa vops. peretii da nu stii cu ce si trebuie sa suen de ce am ales culoarea asi

| Paula a răspuns:

Poti face de ex portocaliu si la colt sa vina ceva de genu "/\ " iar in interiorul triungurilor sa fie de ex crem... iar tavanul tot crem big grin

| mikiscence a răspuns:

Eu mi-am facut rosu inchis cu crem... e superb...2 pereti rosii si 2 crem.si tavanul crem

| dreamerlainen a răspuns:

Un verde viu sau un albastru marin happy

| PappaBear a răspuns:

Chiar daca preferi culorile mai inchise pentru camera, o poti pune in valorare printr-un iluminat corect. Iata cateva surse de iluminat, care te pot ajuta sa-ti faci o idee despre ce optiuni poti adopta pentru un iluminat economic:
http://lightsmart.ro/becuri-led

| Satnoianu_Gigi_1975 a răspuns:

Idei nu am tocmai asta e vreau un site daca stie cineva cu modele de camere ca nu stiu cum sa-mi vopsesc casa!