| Sebi_catan a întrebat:

Umbland prin garajul bunicului am gasit o chestie si habar nu am ce e. Seamana cu cablul din aceasta poza https://bit.ly/2W1XJHL. Nu cele 4 fire, ci cablul. Ce este si la ce se foloseste?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te referi la ștecher? E un ștecher normal, dar e din cele folosite în Marea Britanie. La noi îl poți folosi dacă faci rost de un adaptor.

| FreddieM a răspuns:

Corectie pentru domnul Mihai69. In Anglia se folosesc stechere cu trei pini.
Acela din imagine e un stecher comun care se foloseste in America pentru aparate electrocasnice, cu patru pini, doi pentru plus si minus, unul neutru si unul pentru impamantare.
Pace si vremuri mai bune