| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Unde gasesc o schema, instructiuni de facut un resou comunist pe rezistenta de nichelina?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bravo! E si greu! Noi faceam dintr-o bucata de BCA. Sapa un sant spiralat, bagam nichelina care se gasea in comert si la capate puneam doua cuie. De cuie prindeam cablul care mergea in priza. Atentie! Cuiele trebuiesc izolate altfel risti sa te curentezi.
http://bit.ly/2Y0d7s4
Daca si alasta iti trebuie schema... Cred ca voi, tinerii din ziua de astazi si la WC va trebuie schema sa nu gresiti drumul.

| GouDidodino a răspuns:

La ce instrucțiuni te astepti sa primesti? Ai nevoie de un bca si o rezistență din nichelina

| IIIshaneIII a răspuns:

Intreaba vanzatorul la magazin ce distanta trebuie sa lasi intre spire pentru a functiona corespunzator