| Gaspar a întrebat:

Unde pot gasi ajutor pentru a face planul casei mele?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Exista si o revista "Planul casei mele"...

9 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Cauti un arhitect

| mihalitza a răspuns:

La un arhitect autorizat.De regula au si primariile asemenea persoane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un arhitect si un inginer constructor sunt indispensaabili, orice greseala poate fi fatala, fundatia, pilonii de rezistenta si termoizolatia unei case ii dau rezistenta, orice greseala in planul de constuctie poate aduce daune grave cat, ulterior se poate ajunge si la neconcordanta intre nivelul initial si cel optim, de exemplu la montarea gresiei, usilor, geamurilor... e. t. c.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.casamea.ro in sectiunea proiecte... poate ai noroc :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a va face o idee despre planuri de case vizitati site-ul www.archeton.ro - un catalog de proiecte case si vile moderne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detalii si modele de case poti gasi si pe site-ul www.poliedra-constructii.ro

| greierasul a răspuns:

La o firma de arhitectura, sau un arhitect autorizat. Imi poti trimite un pm, in cazul in care te decizi, iti pot da o recomandare.

| gelum a răspuns:

In primul rand trebuie sa cauti ceva apropiat de ceea ce cauti. gen un site de proiecte de case ex. www.proiectetip.ro www.icasi.ro etc., dupa aceea cauti un inginer proiectant!