| Rorschdark a întrebat:

Va salut!

De o perioada de timp ma confrunt cu o problema legata de gandacii de baie, aproape in fiecare zi ma trezesc dimineata cu cate unul, as dori sa stiu ce solutii as putea folosi ca sa scap de ei, mentionez ca problema este de ceva timp si nu pot sa-mi dau seama pe unde ajung in baie.

Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Așa am păți și eu, în primul rând fă curățenie lună, apoi i-a de la farmacia de plante, soluție poentru gândaci, o dizolvi la 1 litru de apă să o faci concentrată și dai cu aia.

| thalyslly a răspuns:

Si eu am avut gandacii si am pus domestos jos dea lunul peretilor, in colturi, langa tevii( am turnat sanatos); se pare ca au disparut

| marcous a răspuns:

Vezi daca se mai gaseste regent.
http://www.pestcontrol-expert.ro/povestea_regent.html

| GeorgyGirl a răspuns:

Si eu patesc exact la fel mai ales diminetiile pe la 3 4 mai bine ma tin decat sa mai merg la baie asa m-am saturat daca aflii solutiile spunmi si mie te rog! multumesc

| niculita4tpu a răspuns:

1. De cate ori pleci in weekend, da cu spray de gandaci in toata casa.
2. Vorbeste cu administratorul blocului sa dea cu otrava de gandaci la subsol.
3. Este un praf (intreaba la farmacie, stiu ca suna ciudat) pe care il poti amesteca cu putin zahar, pune intr-un capac de borcan si amplasa pe langa tevi, sau pe unde ai vazut mai des gandacii.

| diamantany a răspuns:

Ceau si eu am avut asa la bloc dar am folosit fiola Regesc il gasesti la magazin de seminte pentru gradini e fiola si il prepari la un litru de apa iti garantez ca nu o sa mai ai nici una