| UmbraDeVulpe a întrebat:

Voi ce faceti acum cu facturile de la curent, le platiti sau? Ca mari sunt acum

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu, nu platesti factura la curent, vine furnizorul si-ti taie curentul!
Decizia iti apartine in totalitate tie, ori platesti factura ca omul serios si cinstit, ori refuzi sa o platesti si ti se taie curentul.

| Catrice a răspuns:

Îți permiți, plătești.
Nu...aia e.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Asta e realitatea dacă nu știi sa faci economie.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nici acu 20 ani nu era cum era cu 10-20 ani înainte. Cumva, evoluam. sad

| Fatamuntilor a răspuns:

Inainte de fi facturi mari se poate economii
Platim, platim.
Furnizorul nu ne pasueste prea mult
Banii se aduna, plus penalitatile.La doua -trei facturi neplatite iti taie curentul.
Va trebui sa platesti tot felul de taxe pentru rebansare, plus facturile restante si penalitatile.
pe timp de iarna e cam naspa.
Nu stiu daca in caz de neplata poti schimba furnizorul.

| C0STEL22 a răspuns:

Nu au venit mai mari.
Poate la cei care au ales furnizori ciudati.