| Silwian a întrebat:

Aveți neplăceri cu facturile la gaze curent?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, proprietatea mea are curent, 10£ extra la factura

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gaze nu am decât de la smântână și curentul l-am rezolvat cu o sârmă de la firidă la faza de pe prize.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cam da, la gaze. In jur de 350 sad

| Mosotti a răspuns:

Mie mi-a venit intretinerea pentru decembrie 268, 2 lei, deci trei camere si doua persoane, sunt multumit. In intretinerea asta intra caldura, gazul, apa calda, apa rece.
Curentul a venit 219 lei pe 311 Kw consumati pentru decembrie. E cat de cat.

Vad ca la factura cealalta dadea kilowatu 0, 745 lei, acum 0, 71, nu stiu ce sa mai zic.

Probleme cu facturile apar la cei ce s-au dus repede la concurential probabil, si firmele noi de curent au magarit facturile, poate si la gaz la fel.

| T0T a răspuns:

Mari neplăceri.

| dinaprilie a răspuns:

Am neplaceri cu planeta! 911 what is your emrgy? Run " vers.2"

| Vântulalb a răspuns:

Da, mi-a venit factura la gaz aproape dubla. Chiar daca @Dorinel le stie mai bine pe toate si nu crede nimic.

| 4ndr33y a răspuns:

Inca nu, factura pe nov-dec a fost 74 lei pentru 90 kw/h. Azi am dat indexul pentru dec-ian, am tot 90kw/h, trebuie sa mi se genereze in cateva zile, daca cade mai mult de 1 lei per kw/h final, am reclamatia catre ANPC gata scrisa, trebuie doar sa-i dau send.

| Catalin77945 a răspuns:

Mie nu mi-o venit de 4 luni...sa vezi omor

| LanaDelRayFan a răspuns:

DA! Mi-a venit 400 de lei acum, in loc de 200 si putin cum imi venea de obicei.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru AlexDorinel):

La mine a fost MWh 129, 77 lei. Acum mi-a venit cu 609 lei plus abonament 35 bani pe zi. De cate ori mi-a crescut? Am vazut (daca te uiti la comparatorul de pe site-ul ANRE) si cu 1500 lei MWh.

| mgtow a răspuns (pentru Salontanul):

Trimite la OPC plangere ca gazul costa prea mult poate rezolva ceva, e diferenta mare nu se poate sa dai atat de mult.

| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

Multumesc! ANPC (OPC si-a schimbat denumirea) nu se ocupa decat daca sunt calculate gresit. ANRE-ul ar trebui sa intervina pentru plafonarea preturilor dar ei iau salarii de mii de Euro si-i doare in fund. Seful ANRE are 12.000 de Euro pe luna. Vai si amar!

| mgtow a răspuns (pentru Salontanul):

Imputiti ordinari...

| Lamasanu a răspuns:

A, nu boss.
880 lei la Enel.
Nimica toata