| Beea5654 a întrebat:

Vreau sa imi redecorez camera, am 16 ani. Vreau sa imi pictez peretii si sa fac cateva decoratiuni manuale.Idei?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cand eram de varsta ta, unul dintre colegii mei avea camera decorata cu urme de pasi, talpi. Traversau camera, de la fereastra pana la usa, asa, usor serpuit happy la vremea aia mi se parea foarte cool laughing
O prietena si-a desenat o partitura pe peretele din fata patului, si asta mi s-a parut interesant.

| aditimus a răspuns:

Depinde ce iti place, poti picta tavanul cu niste nori si peretii peisaje de munte cu iarba, flori, fluturi! Imagineaza-ti cand te trezesti.

| Biiskrem a răspuns (pentru aditimus):

Peisaje de munte, ă? Să deseneze și o prăpastie, să aibă ce vedea când se trezește laughing

| Alina570 a răspuns:

Cred ca in camera ta trebuie sa te simti relaxata si protejata de toate problemele din exterior. Daca stii vreo camera din alt loc ce te face sa te simti astfel, ai putea-o reproduce. Daca nu, gandeste-te ce te face sa te simti in acel fel. Si dupa parerea mea "cool" nu este intotdeauna relaxant.

| Dy2000 a răspuns:

Poti incerca ceva in stil abstract se poarta si e si foarte creativ. http://lacra-picturipepereti.blogspot.ro/2010/11/nou-desen-abstract.html

| Catalin_Valy_1999 a răspuns:

Io am pe un perete un fluture mare cu niste plante pe langa el si flori mici.Pe tavan am stelute laughing si pe un alt perete am pus culoare pe palma si am facut amprente vin foarte frumos.winking