| kayla a întrebat:

Vreau sa-mi redecorez camera adica sa-mi dau posterele jos si in loc sa pictez ceva (dar nu stiu ce fel de culori trebuie sa folosesc) sau am vazut niste autocolante cu floricele dar as vrea idei de modele si de pictat si de lipit. mobilierul in camera mea e maro pana si covorul e un maroniu cu bej, peretii sunt albi.impart camera cu fratele meu deci nu o pot decora pe toata si vreau ceva care sa se potriveasca in toata camera(in parte lui peretii o sa ramana albi). multumestc. fundita:*

9 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

Poti sa faci urme de maini... bagi mainile in vopsea. acuarela etc. sau daca nu ma insel e o solutie speciala pentru pereti. poti sa faci culori vii'; si palmele sa fie imprastiate etc. gen asa:) : http://speopoli.files.wordpress.com/2011/03/palme-cu-vopsea.jpg?w=600&h=320

| lavi_3436 a răspuns:

Culori pastelate si placute iti recomand un peisaj stilizat care sa cuprinda un verde care sa mearga cu marourile de la camera

| RoooneyThePuf a răspuns:

Ai putea ca de ex, sa decorezi peretii sau doar ce iti apartine, punand palmele pe vopsea apoi sa le lipesti de pertebig grin Asa are o prietena de a mea.Peretele fuscia, si tot felul de palme de toate culorilebig grin I`a iesit chiar frumos.

| InspiratieDIY a răspuns:

Haide pe la noi pe site, poate gasesti ceva ce iti place. Sau daca ai un model anume, te rog sa ne spui si incercam sa il realizam pentru tine.
http://wallfun.ro
sau pe Facebook
http://www.facebook.com/wallfunro/app_4949752878

| monutza90 a răspuns (pentru InspiratieDIY):

E chiar interesant site-ul pacat ca sunt in Italia dar cand voi ramane definitiv in Romania am sa apelez la voi :*

| Kassandra_9578 a răspuns:

Ai putea sa-ti faci camera de culoare:portocaliu.galbena dar mai spre bej, sau un visiniu dar nu prea aprins, si ai putea lipi...eu zic ca nu ar trebui sa-ti lipeste folicele si din astea pentru ca o sa cresti si o sa ti se para... copilaresc! Asa ca, sper sa-ti fiu de ajutor happy

| ileana_5795 a răspuns:

Poti sa scrii ceva. un citat care te inspira.
Ai putea sa faci un fel de harta. nu prea stiu cum sa iti explic. Oricum, depinde si de ce iti place tie, cati ani ai, cum e camera.
Poti sa ne spui mai multe despre tine si poate ne vine o ideehappy.

| marya_3636 a răspuns:

Fa-o in doua culori doi perti albi dai rosii si tot felul de culori care se asorteaza

| beby_2546 a răspuns:

Ideea meahar fi sa iti faci camera in culoarea ta preferata si daca chair ai talent la desen sunt foarte multe desne pe care le poti face si eu am gadeam la fel de preferat ceva alb negru pentru ca sa nu iasa in evidennta si cand cresti sa nu iti mai placa de preferat desne din astea anyme sunt cele mai specifice nu panarame delea pentru copiii cinsultate cu parinti sau pastereaza numai cateva postere care te reprezinta sau iti poti face un sifur poster mare cu toate posterele tale preferate le decupezi lipesti vezi tu