| Shany a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca freonul de la frigider ingheata daca da la cate grade?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu ingheata el, dar daca frigiderul/congelatorul este intr-o camera neincalzita sum 18 grade, nu mai ingheata frigiderul/congelatorul...am patit si eu rusinea asta.
O frumoasa zi sa aihappy

3 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Nu ingheata, doar el este agentul de "inghetare" si daca ar ingheta nu ti-ar mai racii frigiderul, poate ingheata dar undeva la -150 -200 grade Celsius.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna freonul nu ingheata, el este agentul principal care ajuta congelatorul sa inghete!

| Alexandru98 a răspuns:

Nu ingheata, dar daca frigiderul/congelatorul este intr-o camera neincalzita sunt 18 grade, nu mai ingheata frigiderul/congelatorul