| anonim_4396 a întrebat:

Am o propunere...
Multe operatii se amana din cauza lipsei de sange din spitale. Ce-ar fi sa ne mobilizam, sa alegem o zi pentru fiecare oras si sa donam sange? Ne intalnim mai multi in fiecare oras, mergem impreuna la spital si ajutam lumea cu un gest foarte simplu. Putem organiza asta? Cine se baga?
Inainte de a raspunde acestei intrebari, va rog sa cautati pe internet informatii despre cat de importanta e donarea. happy

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Nu te-ai lasat Adina mmm? happy Eu ma bag, dar precum ti-am spus-o si-n privat este foarte greu. In Bucuresti se dau si bani pentru. acest lucru, si tot nu se duce lumea.
Eu insa ma bag si as strange si ceva lume de pe aici, dar e greu, ar trebui ceva afisat mare pe site de catre admini.
Iti salut initiativa. happy

68 răspunsuri:
| ady_9922 a răspuns:

Adina sa stii ca este foarte buna initiativa ta dar sa o facem in toate judetele asi fi de acord si daca as primi bonuri valorice as fi de acord sa le donam si acele unor case de copii si mai multcelor care se afla pe listele de operatii.sa stii ca eu te sprijin mult succes...

| Alina_4790 a răspuns:

Foarte buna ideea! Imi place sa vad ca mai sunt oameni cu suflet care se gandesc si la ceilalti.Sunt foarte sanatoasa si am 51 de kg dar am o singura problema in a dona sange sad nu am varsta necesar am doar 14 ani tatal meu doneaza cam odata la 3-4 luni si mama odata pe an si ma simt bine ca stiu ca parintii mei ajuta oamenii la fel cum fac si oamenii cu inima ca voi oare eu as putea sa donez macar 200 de ml blushing

| deeabubu a răspuns:

Eu ma bag anuntati-ma cine se face in bucuresti

| alexa_3514 a răspuns:

Eu sunt sanatoasa tun
dar mi-e frica
am doar zece ani si sunt din buzau
brrrrrrrrrrrrrrr numai cand ma gandesc

| andreea_3150 a răspuns:

Deacord.care ii din lugoj sa ridice mana...laughing

| daniel_5590 a răspuns:

Daca unu din copii de bogati dau sange dau si eu cu prietenii mei, mocca

| Game_8035 a răspuns:

De ce sa donam sange cand putem dona urina de vaca,porc, cai, om, cui i trebuie sange sa sil faca, va pis in freza

| Deny_9985 a răspuns:

E vreo problema daca sunt minora.de mult timp vreau sa particip la asa ceva dar nu am fost lasata din cauza varstei.happy

| paulsimula a răspuns:

Am 13 ani si am donat.(Cu greu)