| товарищ a întrebat:

Care e clanul vostru preferat din Naruto?happy Argumentati!

16 răspunsuri:
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Exista si un forum pentru asta stii? http://narutofan.forumulmeu.ro/

| Stella17 a răspuns:

Clanul Uzumaki, pentru au o forta vitala excelenta si pentru sigiliile care le fac+ daca te gandesti bine doar cei din clanul Uzumaki il avea pe 9 cozi pentru puteau sa il controleze datorita chakrei

| Uratu140 a răspuns:

Clanul uzumaki

| Gekkō a răspuns:

Hyuuga... Pentru că sunt singurii care nu trebuie să facă acele semne pentru a elibera chakra, adică a face ninjutsu.
Şi sunt foarte tari, mai ales că Bzakuganul e mai vechi decât Sharinganul şi datează de vreo 800 de ani când soţia Eremitului Celor 6 Căi îl avea...

| товарищ explică (pentru Gekkō):

Stai... Riduko sennin avea sotie? _.

| Gekkō a răspuns (pentru товарищ):

Da...El avea rinnegan iar sotia lui Byakugan

| birdie14 a răspuns (pentru Gekkō):

Urmăresc seria şi nu cred că s-a menţionat vreodată de vreo soţie.Aşa cum a creat cele 9 bestii cu cozi, folosindu-şi imaginaţia şi energia spirituală pentru a creat forme fizice din nimic, aşa bine ar fi putut crea şi 2 fiinţe umane.Asta e doar o teorie, deci probabil ce ai spus tu e mai aproape de adevăr.

| Gekkō a răspuns (pentru birdie14):

Nu neaparat a mentionat in anime sau manga, am citit pe NarutoPedia si am vazut niste materiale...de exemplu, in NarutoPedia spunea ca, Karin e din clanul Uzumaki, ceea ce in Naruto Manga nu spunea decat acum 2 episoade, deci...

| birdie14 a răspuns (pentru Gekkō):

Şi eu am citit tot de acolo, şi nu am văzut să se menţioneze.Şi am aflat că Karin este o Uzumaki tocmai din capitolul 579, care a apărut anul trecut.Cei de la Narutopedia nu au cum să scrie articole pe baza la nimic. Dacă nu a apărut în anime sau în manga, ei nu vor scrie despre acel lucru.

| товарищ explică (pentru Gekkō):

Si cum o cheama? happy

| Gekkō a răspuns (pentru товарищ):

Nu spunea de nume...

| товарищ explică (pentru Gekkō):

Bine.

| SeeDifference a răspuns:

Senju-Uciha
Voinnta de foc-Ura

| bogdan133 a răspuns:

Clanul Sarutobi, pentru ca au acea putere de a conduce ( Ex : Sarutobi ( al 3-lea ) ) si pentru ca ei au fost mereu ''sefi'' celor 3 clanuri din care fac parte ( Chouji, Shikamaru si Ino )

| JuviaChan a răspuns:

Uciha... nu am un motiv prea bun dar ideea e ca itachi mi se pare cel mai tare personaj; adica s-a facut ata timp ca il uraste pe sasuke si pana la urma tot ce facea era sa-l protejeze...si in plus majoritatea din clanul uciha sunt desenati foarte smecher

| товарищ explică (pentru JuviaChan):

Da. Tobi si Madara Uchiha au fost foarte smecher desenati... Izuna, initial credeam ca e o fata, dar e un baiat cu trasaturi feminine, laughing)