| Hinnata a întrebat:

Heii TPU, am nevoie de ajutorul vostru,
Am nevoie de anime-uri romance ce contin kiss scene si sa fie ro sub si facute ceva mai nou! Am vazut Itazura na kiss, Sukitte ii na eu, Amnesia, Kaichou wa maid-sama, Kamisama Hajimemashita, Toradora, Ano natsu de matteru.

Am nevoie de ajutor, cat mai repede! Nu mai am la ce sa ma uit laughing!

Dau fundita la cine imi da cea mai lunga lista si cine imi descrie pe scurt cate ceva din anime! :*
Multumesc anticipat big grin.

Răspuns Câştigător
| Miko_Miko_2000 a răspuns:

-Chuunibyou Demo Koi ga Shitai [eu nu am vazut decat primul episod dar am vazut pe internet ca sunt destul de multe kiss-uri :*]
-Special A [super dulce. ar trebui sa te uiti daca ti-a placut Kaichou wa maid-samawinking ]
-Vampire Knight [super fain si destul de romantic cu vampiri sexy (y). continua in Vampire knight guilty]
-InuYasha [foarte romantic si nu numai, cu un triunghi amoros deosebit]
-Kaze No Stigma [nu prea are sarutari (excluzand una pe nas in gluma) dar intre cei doi protagonisti sar scantei greu de ignorat]
-Earl and Fairy [un anime frumos care merita vazut. mie mi-a placut foarte mult happy ]
-Hiiro no Kakera si Hiiro no Kakera II[actiunea romantica incepe serios doar din al doilea sezon dar si primul este fain si merita chiar si numai ca sa ajungi la sez II care este senzational de romantic]
-Inu x boku ss [foarte romantic si frumos.se afla printre preferatele mele]
-Brothers conflict [o fata draguta si o gramada, ogramada de baieti draguti. farte multe saruturi si in acest anime]
-Rosario + Vampire [pervers, da pervers, dar romantic...]
-Uta no Prince-sama [din nou multi baieti draguti, talentati si frumosi si ofata simpatica. animeul continua cu sez 2]
-Sword Art Online [un anime foarte frumos atat de dragoste cat si putin actiune...continua cu un sez. 2 care ar trebui sa apara in aceasta toamana]
-Hakuouki si Hakuouki II [baieti draguti, o fata draguta, dar romantismul incepe doar din sez. 2. e frumos dar mie nu prea imi plac animeurile dramatice, ca acesta de alftel]
-Spice and Wolf [am auzit ca este romantic insa eu nu l-am vazut inca.]
-Tonari no Kaibutsu-kun [e romantic si detule sarutari. eu il recomand]
-Dantalian no Shoka [in acest anime se regaseste "romantism negru" totusi nu sunt sarutari in acest anime]
-B gata H kei [este un anime pervers, dar pervers atat cat trebuie pentru a-l face nemaipomenit de anuzant; eu am ras cu lacrimi. si stai linistita are si multa dragoste si kiss]
-Diabolik Lovers [vampiri sexy alaturi de o fata umana draguta si amabila. tu ce crezi ca se poate intampla?]
-Kimi no Iru Machi [n-am prea inteles acest anime, dar in ansablu este interesant si frumos]
-Gravitation [e singurul anime yaoi pe care l-am vazut; daca tie iti plac genul asta de animeuri il recomand]
-Zero no Tsukaima [romantic de romantic dar si ecchi si multe sezoane deci ai la ce te uiat]
-Tokyo mew mew [este o povetse draguta de dragoste in acest anime.]
-Strike the Blood[un anime superb la care trebuie neaparat sa te uiti.si este si cu vampiri :3]
-Kamigami no asobi [o fata frumoasa si draguta inconjutata de o gramada de zei tineri si atragatori.nu poate iesi decat ceva uimitor.]
-Lovely complex [l-am terminat de curand si este fantastic.genial. cu saruati destule. trebuie neaparat sa te uiti si la acesta]

Cam astea sunt animeurile de dragoste pe care mi le amintesc ca le-am urmarit, dar daca mai vrei o sa ma mai gandesc ca sigur mai sunt.
Pe toate le gasesti Ro sub dar daca nu le gasesti pe googleiti dau eu un link.

Funda?

| Hinnata explică (pentru Miko_Miko_2000):

Unde pot sa gasesc Special A ro sub ca il caut de ceva timp?

2 răspunsuri:
| NOFBD a răspuns:

Kimi no iru machi, scool days, sword art online, shugo chara si gasesti mai multe pe DAO