| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu un anime de genu :
X sa fie indragostit de Y (si sa fie prieteni din copilarie) si sa nu ii marturiseasca dragostea, iar cand Y isi gaseste pe cineva, X devine gelos, si incearca sa isi gaseasca si el pe cineva, iar apoi Y se desparte de acea persoana si incearca sa se apropie de X, dar X are deja pe altcineva, iar Y regreta ca nu a actionat mai devreme, iar intr-un final X se desparte de acea persoana, si o sa fie impreuna cu Y.
As prefera ca X si Y sa fie vecini, sau macar prieteni din copilarie, daca nu se poate sa fie vecini.
Stiti cumva un anime de genul (adica de dragoste)?
As vrea ca acesti X si Y sa fie colegi de liceu sau chiar de clasa.
Ma puteti ajuta va rog?
Nu trebuie neaparat sa fie anime, poate sa fie manga.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KoA a răspuns:

Kokoro Connect

25 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Norbit bwhahahaha,, seamana cu povestea asta

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu vreau anime sau manga, nu film cu oameni reali.

| RainmakerX a răspuns:

Uita-te la Nisekoi. (False Love)
Am citit si manga, atat de mult mi-a placut.In general este amuzant dar are si destul romance pe parcurs.

ReLife mai este bun, abia astept sa apara un nou capitol din manga.

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

Le-am vazut pe ambele happy

| Clorox a răspuns:

Dubios de cunoscută povestea...
Nu crezi?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Ba da, tot am impresia ca am vazut un astfel de anime, dar totusi nu sunt foarte sigur, poate a fost o manga, sau un film. Stiu ca am mai vazut ceva de genul o data, dar nu sunt foarte sigur.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

BAKA, nu la aia m-am referit straight face

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Dar la ce te-ai referit?

| zHeArTz a răspuns:

Orange (Anime). Eu zic ca o sa-ti placa! happy
Bafta!

| Mayhem666 a răspuns (pentru zHeArTz):

L-am vazut, si mi-a placut mult, dar nu seamana cu ce am descris eu acolo.

| Horologer a răspuns:

Nu e tocmai ce ai cerut, dar acesta are dragoste in el.Se numeste Tasogare Otome x Amnesia mi-a placut foarte mult mie asa ca il recomand aproape oricui.
Altele ar fi :Kanokon,Sword Art Online,Hataraku Maou-sama!, Kaichou wa Maid-sama!(foarte bun), Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru, Nisekoi, Kimi ni Todoke.

| Bogdan2304 a răspuns:

Mai derutat

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Este un serial pe tema asta. Soy Luna.

| KoA a răspuns:

Shigatsu wa Kimi no Uso, acest anime are exact ceea ce iti doresti, Fundaa?

| Mayhem666 a răspuns (pentru KoA):

L-am vazut deja pe acesta.

| KoA a răspuns (pentru Mayhem666):

Boku dake ga Inai Machi

| KoA a răspuns (pentru Mayhem666):

Toradora, este un anime foarte fain, cu ceea ce ai scris tu acolo sau, Boku dake ga Inai Machi

| Mayhem666 a răspuns (pentru KoA):

Le-am vazut deja pe ambele, si au fost super happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru KoA):

Uuu, pare interesant, o sa ma uit la el chiar acum, multumesc mult happy

| KoA a răspuns (pentru Mayhem666):

Uite inca cateva
-Noucome
-MM!
-Ushinawareta Mirai wo Motomete
-KONOSUBA
-Egore
-Vocaloid
-Eureka Seven
-Mekakucity Actors
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Mayhem666 a răspuns (pentru KoA):

Multumesc mult happy

| KoA a răspuns (pentru Mayhem666):

Kokoro Connect

| Pisicuta28xd a răspuns:

Ce aici de Tokyo Ghoul

| Pisicuta28xd a răspuns:

Ce zici de Tokyo Ghoul

| Mayhem666 a răspuns (pentru Pisicuta28xd):

L-am vazut, dar nu se aseamana cu ce am scris eu acolo, plus ca eu as vrea unul de dragoste cu elevi de liceu, nu unul de actiune cu vampiri.

| RalucaDobrican a răspuns:

Cauta pe manga fox : boku no hatsukoi wo kimi ni sasagu ( I Give My First Love to You). Este super!