| anonim_4396 a întrebat:

[FUNDA]. As vrea si eu niste trucuri prin care sa fac un baiat sa marturiseasca ca ma place?
Sa'l fac gelos cu altcineva ar fi o solutie?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tu mergi cu altul si atunci i-ai taiat lui creanga. Mai bine i-al peste picior cate odata, il asculti alta data, razi la glumele lui, fi draguta uneori si alte ori fa-te ca-l ignori, zapaceste-l, asa il faci pe el mai interesat de tine si va ajunge sa te doreasca.
Inca odata, ca sa fie clar, gelozia strica, nu cauta asta niciodata.

3 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Gelozia nu cred ca e o metoda buna parerea mea, nici cu persoane aproapiate nici departate ca dupa aia isi face alte ideei in cap, cu gelozia strici totul, cred ca ai putea sa faci un pic pe indiferenta s'au daca sunteti 2 persoane mature de ce nu il intrebi direct fara jocuri de gelozie fara alte chestii.

| Mike_7143 a răspuns:

NU, nu e o solutie sa-l faci gelos. Va renunta la tine si, probabil, se va combina cu prietena ta cea mai buna.
"Sageteaza-l" cu priviri, intra in contact cu el cat mai des. Daca nu raspunde, inseamna ca nu te place, si deci, mai bine renunti. Nu e obligatoriu ca doua persoane sa se placa reciproc. Iar daca el nu te place, risti sa devii penibila, ba chiar sa-l pui pe el intr-o situatie jenanta, si nu o sa simta altceva pentru tine decat repulsie.
Fii putin actrita, prefa-te ca nu te intereseaza prea mult persoana lui, dar cu toate astea, fa ce ti-am spus mai sus. Lasa-l pe el sa te abordeze. Iar tu sa "cedezi" farmecelor lui.winking
Daca vei proceda intocmai, o sa fiti impreuna.
Succes!

| adina_8849 a răspuns:

Ai putea sa-ti creezi un joc. da e buna si faza cu gelozia dar ai putea sa te joci putin cu el sa-i arati cati pasa si dupa sa-i dai putin ignor creeazati singura o plasa in care sa-l prinzi.si apropo tipul cu care vrei sa-l faci gelos sa fie un apropiat de al lui daca aveti prieteni comuni si mai bine ca te-ar putea ajuta ei.multa bafta!