| 德尼莎 a întrebat:

Pentru cei care sau uitat la Zankyou no terror, ce parere aveti despre aces anime? eu una am inceput sa plang la sfarsit sincer mai ales ca mi-a parut cel mai rau atunci cand Nine a murit,era frumos daca Nine traia si ramanea cu Lisa, voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Mda,mi-a placut, dar a durat prea putin.Nu voiam sa moara nimeni si totusi voiam ceva diferit.M-a cam terminat emotional cand l-au impuscat pe Twelve.Stiam ca va muri, dar modul in care au facut-o doar mi-a crescut ura pentru umanitate.
Iar in cazul Lisei, hm, am avut un caine cu numele asta.Ma rog, ce vreau sa spun e ca ma asteptam ca rolul ei sa fie mai interesant.Pe langa faptul ca le-a adus probleme pe cap si a fost un mic-micc suport, n-a facut mai nimic.
Daca ar fi ramas cu Nine, poate as fi avut asteptari la un nou sezon si la o evolutie a ei, dar nu e cazul, asa ca...mda.

| 德尼莎 explică (pentru MaliciousDeath):

Eu prima data cand m-am uitat la primul episod speram ca rolul ei sa fie mai important, dar ce m-a dat pe spate a fost atunci cand Fie s-a dovedit a fi buna si nu rea, mi-e mi-a dat impresia ca tot ce a facut, a fost pentru a fi cu twelve. Dar cel mai mult mi-a placut de Nine deci cand a murit el am plans direct laughing

| Sheriarty a răspuns:

Zankyou no Terror a fost un anime frumos, ceva ce nu am mai vazut de multa vreme. Inca din primele episoade era scris ca Nine si Twelve vor muri si chiar daca finalul a fost unul trist, este in acelasi timp unul potrivit.