| User a întrebat:

1. Calculatorul imi merge tot mai greu.
-l-am defragmentat (bine, 6% a mai ramas fragmentat pe C, dar imi zice ca nu le poate defragmenta - 75% din C e ocupat)
-l-am curatat de virusi (initial aveam avast, dar, surpriza - la o scanare cu Malwarebytes aveam vreo 7 troieni. Bun, i-a curatat, am mai scanat din nou cu : Malwarebytes, Kaspersky si BitDefender, logic ca il instalam pe fiecare, scanam si dezinstalam, si nimic - rezulta ca am pc-ul curat ca lacrima)
-am curatat registrii
-am curatat/sters (cum s-o zice) cookies-urile, etc, deci nu inteleg de ce merge asa greu. A, si PF Usage e mai mereu la 800, ceea ce mie mi se pare cam mult.

Memorie RAM 960 MB, procesor AMD Sempron - daca ajuta la ceva.

2. Nu-i destul ca merge pc-ul prost, mai am probleme si cu monitorul. asta de azi dimineata. Imi apare din senin "Auto adjusting", "mute on-off" (on si off apare intermitent) si nu raspunde la comenzi - orice buton al monitorului apas apare auto adjusting sau mute on-off.
Monitorul e I-INC CY199D

2 răspunsuri:
| User explică:

Mnda. Am uitat partea cea mai importanta : intrebarea laughing

Cum s-ar putea remedia problemele astea si ce le cauzeaza?

| Ejkoli a răspuns:

Da...Se poate, dar incerca sa-ti instalezi iar windows. Poti merge la un informatician sa iti largeasca capacitatea hard-diskului(asta dupa ce iti instalezi windows, incearca windows 7)-cum spuneam, ai putea sa-ti descarci hotspot shield si cel mai recent nero.ar putea sa te coste,. poate la chestia cu monitorul,ai virusul Bagle, un vierme care iti putea intra descarcand toate prostiile de antivirusuri care vai de ele, si din cauza asta nu iti mai recunoaste unitatea monitorul-urmareste pasi si contacteaza-ma daca ai dat rezultat... Succes!