NOname
| NOname a întrebat:

1. Dacă completând un chestionar, având posibilitatea să alegi mai multe opţiuni, ai ales doar una, înseamnă că toate celelalte pică?
2. Dacă ai putea să alegi acum maxim 2 din 3, dintre:
- vacanţă la mare
- vacanţă la munte
- vacanţă la ţară
Ce ai alege?

34 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Să înţeleg, că pe unii dintre voi nu v-ar deranja, dacă după ce v-aţi întoarce din vacanţa la mare, toţi ceilalţi ar pleca în vacanţa la munte, iar voi aţi rămâne acasă? Asta să înţeleg?

De ce, când aveai posibilitatea să alegi dintre 3 "bomboane" diferite două, ai ales doar una? Pe a doua n-o vrei? Renunţi la ea, doar ca să subliniezi faptul, că îţi place cel mai mult cea de "caramel/ciocolată/vanilie"? Sau care-i logica? Vreau să înţeleg.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

1)Orice chestionar cu variante este conceput in asa fel incat, bifand o varianta, le excluzi, in mod logic, pe celelalte.
2)Vacanta, punct (numai la tara sa nu fie!).
3) Ca cand aud ca canta corul...

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vacanta la munte si la mare, clar! La tara, merg cam des...

| FoarteLetargic a răspuns:

Daca alegi doar una, toate celelalte pica.
Avand in vedere ca sunt de la tara, vacanta la mare si la munte.
Numai bine!

| aliceinchains a răspuns:

1. Dacă aleg una, celelalte două pică.
2. Vacanță la mare, că la țară mă duc mai mereu și stau la munte. big grin

| beautifulkiss a răspuns:

Buna draga Nonamekiss
Daca aleg doar o varianta celelalte doua pica.
As alege vacanta la mare.Ador marea:X
Te pup si numai bine.

| noktambul a răspuns:

As alege o saptamana de mare si o saptamna la tara. Daca "tara" este un sat de munte, am bifat trei din trei!

| Biiiiiia a răspuns:

Bună :*!
1. Toate celelalte pică dacă ai ales doar una.
2.Nu aş da o vacanţă la ţară pentru nimic in lume!

| Bogdanux a răspuns:

1. Pai...thinking, alegand decat una singura, celelalte optiuni nu vor mai fi valabile.

2. As alege varianta 2, vacanta la munte.

| SteauaNordului a răspuns:

1. raspunsul ales este singurul care reprezinta 100% alegerea ta. toate celelalte devin optiuni in cazul in care raspunsul ales initial nu exista in chestionar. celelalte nu pica, doar sunt trecute in plan secund.
2 vacanta si la mare si la munte clar... la tara pur si simplu nu pot sta linistita... fara sa ies sa plivesc buruieni, sa fac mamaliga la ceaun sau sa dau cu sapa happy deci automat nu mai e vacanta

| arrriadna a răspuns:

Salut.
1- DA (gen cum e la un examen: o intrebare are 2 rasp si tu bifezi doar unul = pierzi jumatate din punctaj)

2- Munte: Racoare si soare in acelasi timp. Trasee, nu te calci pe picioare cu toti taranii. Toata lumea se saluta si imprieteneste pe un traseu dat si seara ai cu cine canta la chiarara si face foc de tabara chiar daca pleci singur. Peisaje. Bulz de stana (daca nu te mananca cainii ciobanului inainte!). Fluturi, albine care nu inteapa, apa de izvor (ce amai misto cafea). Bronz care rezista. si rezista. si rezista. Soare si bataie cu zapada big grin Pricesless!
Hai, have fun la alegeri.

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

1. Daca alegi o posibilitate nu inseamna ca celelalte pica, pot fi planuri B.
2. Eu as alege vacanta la mare si la tara mai ales la mare.

| CuloareaFericirii a răspuns:

1.Da celelalte pica
2.Vacanta la mare

P.S. Sunt o mare fana a ta big grin, te ador si apreciam cu totii ca faci parte din comunitatea nostra si esti atat de utilabig grin:*

| Hassel a răspuns:

Depinde de chestionar-unele chestionare iti permit sa alegi mai multe optiuni, dar la cele cu doar o optiune da, celelalte picahappy
As alege vacanta la mare, fiindca pot sa merg pe Ceahlau in fiecare saptamana, daca vreau(stau la 30 de km de "Olimpul romanesc"), iar de vacanta la tara nici nu poate fi vorba-eu sunt obisnuit sa merg la tara pentru a-i ajuta pe bunici la fan si la gospodarie.pacehappy

| AlexC a răspuns:

Depinde ce fel de chestionar. Poate raspunsul e considerat corect cand cand vei bifa toate raspunsurile corecte, nu doar o parte.
As alege vacanta la mare si/sau la tara.

| theLITTLEsunShine a răspuns:

1. Da

2. Vacanta la Mareeee
Vacanta la Taraaaa

| ConstiintaTa a răspuns:

Poi NOname,
Raspunsul la intrebarile tale de mai jos ar putea fi justificate in raspunsul lui Mihai.El a zis ca la mare ar vrea pentru ca la munte poate merge oricand, iar la tara...este obisnuit sa mearga acolo.Eu zic ca acesta e singurul raspuns bun intrebarilor tale deoarece a justificat de ce o singura optiune.Cat despre alte raspunsuri...da cred ca ai dreptate, unii chiar aleg o singura optiune cand pot alege 2.

| Roberta a răspuns:

1.Cred că alengând doar una, celelalte două pică automat.
2 Prefer să aleg doar una -vacanţă la mare.

| 1992 a răspuns:

La muntelove struck pentru ca poti sa te si balacesti si mai ales pentru bronzul de munte love struck

| Damasc a răspuns:

Evident ca celelalte variante de raspuns pica din moment ce eu am ales numai una singura, deci voi avea punctaj minim la acea intrebare laughing.Cat despre ele 3 optiuni as alege una singura si anume vacanta la mare, deoarece stau la munte iar la tara nu am pe nimeni.

| bianca9422 a răspuns:

1.daca am ales una singura inseamna ca celelalte optiuni chiar nu ma satisfac, daca m-ar satisface mai multe as alege mai multe
2.mare si munte happy

| AdyTtZa a răspuns:

Normal ca pica celelalte 2, tinand cont ca sunt de la mare, eu aleg vacanta la munte :X si u ai pus intrebarea cu nr 69rolling on the floor

| ღAncaღ a răspuns:

1. Pai avand in vedere intrebarea numarul 2, care este un chestionar, si eu sa zicem ca am ales doar 1 da, celelalte ar pica; pentru ca mi-e mi s-ar parea aceea care am ales-o fiind ce-a potrivita;
2. Eu aleg -vacanta la mare si munte; am ales aceste 2 variante deoarece am fost la tara de foarte multe ori si stiu cum este si m-am cam plictisit; asa ca la mare si munte am fost doar de 3-4 ori... si as mai dori inca de 2-3 ori!

| Amaryllis a răspuns:

Bună!
1.Eu nu consider că celelte pică, ci doar că am ales varinta cea mai potrivită pentru mine. Asta nu înseamnă că celelalte sunt de ignorat.

2. Fiecare locaţie are farmecul său... însă eu aş alege vacanţă la mare şi vacanţă la munte.

| sNukki a răspuns:

1. Depinde de chestionar.

2. Aleg doar vacanta la munte din 2 motive, stau la tara langa mare laughing

| sorin_8395 a răspuns:

Aleg vacanta la mare si la tara

| MitroKta a răspuns:

Buna NOname. Vad ca majoritatea au raspuns afirmativ la 1. Dar eu sunt de parere ca depinde de chestionar. De ex la scoala de soferi la o intrebare ai 3 variante si pot fi toate 3, 2 sau una. Iar la sondaje de opinie de obicei da, alegi una pica celelalte, dar la unele nu ai posibilitatea sa alegi raspunsul care ti s-ar parea potrivit. La 2 sunt de aceeasi parere cu Mihaela31: la munte si la mare ca la tara merg cam des.
P.S. Sunt fericit sa constat ca esti o "ea". Chiar voiam sa te intreb (am aflat din raspunsul lui CuloareaFericirii- dar trebuie sa te intreb si pe tine ca nu sunt sigur).
Si mie imi plac intrebarile tale.

| puidetigan a răspuns:

Eu aleg vacanta la munta si la tara.

| elena_3930 a răspuns:

1. Nu inseamna musai ca pica, ci ca pe cea pe care ai ales`o o preferi mai mult. In plus, chestionarele iti impun numarul de optiuni pe care le poti alege.
2. As alege [in ordinea asta] "vacanta la mare" si "vacanta la tara". happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Celălalte nu mă interesează. Sau aia le-a cuprins pe toate. Sau da, pică. Depinde de situație
2. La mare și munte, fiindcă...de țară nu vreau să îmi amintesc că aș scrie un ditamai istoric aici.