| Stelian2015 a întrebat:

1 De ce atunci cand folosesc calculatorul si trimit o poza pe chatul de la Facebook imi apare poza postata de doua sau trei ori si mie si prietenilor care le trimit? Eu nu dau enter decat o data.

2. se mai dau monede pe TPU? Inainte aparea pe site userii care primesc zilnic. Exista o lista cu userii care au primit monede?

3 poate cineva sa apara vizibil pe chat Facebook si sa nu fie prezent? Sau ma minte?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Erori de la Facebook. Nu se intampla mereu. Sau probabil ai dat tu copy-paste de 3 ori.

2. Da, se dau monede. Insa foarte rar.

3. Poate, daca este ceva interferenta, sa zicem ca a iesit dar 5 minute apare on, dupa care trece pe Off. Dar nu mai mult.
Verifica daca bulina gri se umple cand trimiti mesajul. Daca da, inseamna ca este on.

| Stelian2015 explică (pentru DoarBogdan):

1. poate erori

2 cum vezi?

3 Toata ziua a fost bulina verde aprinsa. Bulina de care spui se face gri complet si cand nu e conectat cineva la Facebook E suficient sa aiba internet adica sa nu se afle intr-o zona unde nu e semnal

| DoarBogdan a răspuns (pentru Stelian2015):

2. Pe pagina principala https://www.tpu.ro/. In dreapta jos pe versiunea de desktop poti sa vezi cine a luat monede.
3. Nu se face gri cand nu este conectat la Facebook :). Ai zis ca este suficient sa aiba internet (activ). Da. Si ce inseamna asta? Chiar si pe telefon, daca ai internetul activ, Facebook messenger este mereu pornit pe telefon, mereu (doar daca nu ii dai oprire fortata sau il pui ca inactiv cand nu il folosesti). Este mereu conectat la Facebook. Atunci cand ai internet, automat se trimite mesajul si se face bulina gri. Poti sa ai internet, sa opresti Messengerul si nu o sa se mai trimita nimic.

Numai bine!