| sabin89 a întrebat:

1. "Se ia de gât cu cel mai bun prieten" - din patru litere (definiţie rebus). Ce-ar putea fi?
2. "Admirată...cu toate lipsurile ei" - din cinci litere. Ce-ar putea fi?

9 răspunsuri:
| sabin89 explică:

Vă zic eu:
1. Lesă (cel mai bun prieten fiind câinele).
2. Goală - Chiar dacă lipsesc toate hainele de pe ea, o admirăm.

| sabin89 explică:

Eu rezolvasem careul. Dar am postat asta aşa, în ideea de conversaţie. Nu aşa se numeşte categoria asta? În plus, am vrut să vedeţi şi voi ce deştepţi sunt creatorii ăştia de careuri de la Rebus Flacăra (precum Dinu-Ioan Nicula din Bucureşti, Eliade Gâldău din Târgovişte, Dumitru Hurtupan din Bucureşti, Ion Mazilu din Ploieşti etc.)

| Brizbriz a răspuns:

Deci, e interzis cu teme, dar nu cu rebusuri? rolling on the floor
TAREhee hee

1. nu stiu
2. Diana... posibil (printesa sau wonder woman, ambele admirate si cu lipsuri)

| andreea2346 a răspuns (pentru Brizbriz):

Teme nu e permission, pentru ca exista brainly

| Brizbriz a răspuns (pentru andreea2346):

Era o gluma, evident ca un rebus nu poate fi o tema

| Darkmagic a răspuns:

1 Lesa
2 Venus

- Cine este cel mai bun prieten si de ce il tinem cand iesim cu el?
- Ce capodopera a sculpturii universale are lipsuri...
Venus din Milo, cea fara brate.
Cu placere.

| sabin89 explică (pentru Darkmagic):

Nu văzusem răspunsul tău când am postat răspunsurile. Scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Amic?

| blairelovesmusic a răspuns:

1. amic
2. nu ştiu