| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

5 obiceiuri pe care le au oamenii de succes?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cunosc documentarul the secret, gandesc numai la bine, studiaza optimismul, isi stabilesc viitorul prin gandire, nu isi complica viata cu prostii

| aXy99 a răspuns:

1. Nu posteaza pe TPU.

| Nilsson a răspuns:

1. Nu renunta de la primul esec.
2. Profita de oportunitati si nu amana sa le valorifice
3. Citesc constant
4. Se informeaza si se adapteaza tendintelor
5. Se implica total in ceea ce fac si muncesc cu ardoare.

| CleanHeart a răspuns:

Cel mai tare obicei pe care îl au e ăla că nu au renunțat nici după mii de eșecuri până nu s-au văzut acolo unde vor.

| Paul754880338 a răspuns:

5 obiceiuri (?) cu care presa umple spatiile goale referitor la omenii de succes, si pe care cititori nemultumiti de evolutia lor le citesc, salivand la gandul succesului? Ma inteb atunci daca reteta succesului este atat de simpla si la indemana tuturor, ce ne sta in cale sa fim cu toti "over the top"?
As mai spune ca si cuvantul "succes" este unul relativ in mass media. Sunt create personaje, asa numite de succes, care sa ne stea in fata ochilor ca niste idoli.
As avea un raspuns mai simplu la intrebarea ta. Incercarea de fi noi insine, slefuind si facand sa straluceasca tot mai mult zi de zi calitatile cu care am fost inzestrati si incercand sa indreptam defectele ce ne infraneaza evolutia, este deja un succes si ne duce pe un drum nu intotdeauna usor catre " mai bine".

| GicaGigekGica a răspuns:

1. Sunt destepti
2. Sunt destepti
3. Sunt destepti
4. Fiecare om e diferit
5. Cine *** stie ce obiceiuri au oamenii de succes, tot oamenii sunt si ei pana la urma, ca doar nu sunt ceva fiinte superioare oamenilor.

| Iuli122122 a răspuns:

1. Vor mai mult, deci perseverează.
2. Se zbat din ce in ce mai mult pentru ceea ce lucrează
3. Muncesc constant, dar cu toate astea au ratiune si se odihnesc
4. Se cred mari de la un punct, deci si-o iau in cap. cand se vad sus
5. Unii sunt milostivi, ajuta si il mai iau pe Dumnezeu in gand. altii au uitat de toate acestea

| BlueMăslinăRed a răspuns:

1 respiră
2. Mănâncă
3. Vorbesc
4 lucrează
5 trăiesc ca și alți oameni
Ce crezi că ar avea ca obiceiuri să citească mintea fanilor, să zboare pe alte galaxii? Și ei tot oameni sunt

| laSoledad a răspuns (pentru BlueMăslinăRed):

Elon Musk te-ar contrazice.winking