| anonima0101 a întrebat:

A citit cineva cartea " Suge-o Ramona "? happy

18 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Daca noi, copii, am citi si cartile de la scoala cu atata interes precum citim porcarii ca asta...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Trebuie sa fii retardat sa citesti o astfel de mizerie.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Dar ce pisi, te-ai simtit cand am zis ca doar retardatii citesc cartea asta? Si da, e o mizerie pentru copii cu varste cuprinse intre 11 si 16 ani.Asta e publicul in care tinteste autorul.
Daca vrei sa citesti, citeste ceva de calitate, Murakami, nu "Suge-o, Ramona!" care nici nu se poate numi "carte", ci jeg.Nu e buna nici sa te stergi cu ea intre buci, are hartia prea subtire.
P.S
Sunt fata.

| anonima0101 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Da "pisi" m-am simtit nu sunt nesimtita ca altii. Si nu cred ca e vina "autorului" ca nu ai bani sa iti iei hartie igienica. Deci scuteste-ma de unde stii ca acea carte e un jeg daca nu ai citit-o, sau daca ai citit-o te-ai facut singura retardata ..Ps: nu ma intereseaza daca esti fata sau baiat ..Pff.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru anonima0101):

Am spus ca-s fata doar pentru ca mi te adresai la masculin.
Am citit cateva pagini din ea, nu trebuie sa o citesc pe toata ca sa-mi dau seama ca e un căcat.

| anonima0101 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Bine, nu prea ma intereseaza parerea ta despre acea carte. Deci puteai sa ti-o pastrezi pentru tine. Intrebarea mea a fost daca a citit cineva cartea, nu si ce parere aveti despre ea.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru anonima0101):

Din moment ce spui "A citit cineva cartea?" se subintelege ca vrei o parere. Daca ai pus intrebarea asta ca oamenii sa-ti raspunda cu "da sau nu" inseamna ca-mi dovedesti, din nou, ca suferi de nanism tiroidian.Neputand sa ai o conversatie si sa-ti exprimi opinia despre un anumit lucru, tu rezumandu-te doar la cel mai banal raspuns posibil:"da sau nu".

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Suge-o, nana66!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Dar ce-am zis pisi? Nu citesti tu o carte cu un titlu asemanator? Eu doar am schimbat numele personajului, ar trebui sa fii mandra.
Deja esti plictisitoare. :-

Răspuns utilizator avertizat
| snzpaul a răspuns:

Am terminat cartea in luna martie, este super! Merita.
Tin sa mentionez, cartea in sine, are o poza cu Anemona!

| anonima0101 explică (pentru snzpaul):

Stiu. happy Iubesc cartea aia laughing

| Dreamer33 a răspuns:

Pagina 94