| ionut0088 a întrebat:

A fost cineva dintre voi in Legiunea straina? Cum era viata? ce regiment ati fost? Ce locuri ati vizitat? ati putut veni in Romania primi 5 ani?

3 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, legiunea stâină este mult mai bună şi traiul mai sănătos, orice ambalaj, obiect era devenit în alt obiect folosit în viaţa de zi cu zi, o civilizaţie nemaipomenită sincer cea mai tare regiune care mi-a plăcut şi o voi ţine minte toată viaţa este Gent un orăşel din Belgia unde n-am mai văzut case aşa frumoase ca acolo, un peisaj montan deosebit şi lume descrisă ca-n basme, dabia aştept o nouă vacanţă acolo şi dacă s-ar putea acolo mi-aş petrece restul vieţi. Desigur acesta n-a fost singurul oraş plăcut mie, şi Germania este o ţară frumoasă dar cel mai frumos oraş mi se pare Frankfurt pe main, prea atrăgător, nişte clădiri minunate se vede că a fost nevoie de cei mai buni arhitecţi din lume dar şi dezavantaje, aglomeraţia. Acum na, n-ai cum nici să fi chiar independent oricum se vede că se face o muncă în comunitate. Sincer nu-mi jignesc ţara şi România are esenţa ei dar eu doar ţi-am răspuns la întrebare. Mulţumesc că mai ascultat şi dacă ai timp şi familia aproape te îndrum să te duci întruna din aceste două minunate ţări.
O zi frumoasă!

| darrio2007 a răspuns (pentru Brâncuşi):

Asta inseamna Legiunea Straina pentru tine sau faci misto de el?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca astepti ca un fost legionar sa-ti spuna numele regimentului si sa-ti dezvaluie zonele de desfasurare a unor actiuni, vei primi numai povesti inventate...N-am cunoscut pe nimeni care sa fi facut macar o stagiune completa si sa sfatuiasca pe altcineva sa-i urmeze exemplul...Parca ti-am mai raspuns odata. Daca nu ai probleme care sa implice mari,,belele,, de care vrei sa scapi, alege-ti o cariera care sa-ti poata da ocazia sa speri in viitor, sa visezi la o familie si sa hotarasti singur pentru tine.Iar privitor la Legiune, multumeste-te cu ce au romantat altii.