Stefan
| Stefan a întrebat:

A-i respecta pe cei din jurul tau înseamna sa te respecti pe tine, sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| DiMoDi a răspuns:

Respectă şi vei fi respectat - spunea o vorbă bătrânească (ce-i drept, asta era pe vremea când nu apăruse democraţia asta prost înţeleasă de unii). În orice caz, nu ai cum să te aştepţi să fii respectat atâta timp cât nu manifeşti la rândul tău respect happy

9 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Foarte adevarat!

| lia a răspuns:

Desigur... daca vrei sa schimbi ceva, incepe cu tine.
Daca tu nu ai respect fata de cei din jurul tau, ce pretentii sa ai de la ei?

| elena a răspuns:

Eu sunt de alta parere... daca te respecti pe tine, implicit respecti si pe cei din jur...este totuna nu-i asa, dar in alta ordine...

| Leea1234 a răspuns:

Da! dar nu intodeauna cei pe care ii respecti, te respecta!

| pepe a răspuns:

Respectul de sine este mai presus decat respectul pentru cei din jur. Daca nu te respecti prima data pe tine nu poti respecta pe altcineva.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Cam dahappy

| oana_9467 a răspuns:

In ziua de azi toata lumea parca a innebunit. Ii respecti pe cei din jur, dar fara folos.Cred ca totul l-i se cuvine, deci si repectul. Oare merita sa-i mai repectam pe cei din jur?

| tralala a răspuns:

Nu sint de acordtongueA respecta pe cei din jur inseamna sa fi de acord cu ce ai fost invatat.Respectul e o optiune, si nu obligatoriu ca nu te respecti personal

| deyaplayboy a răspuns:

Dawinking