| anonimulll12345 a întrebat:

A lucrat cineva in Germania la depozitele amazon ca si muncitor NU curier?

9 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu chiar Amazon, dar asemănător
Cu ce te pot ajuta?

| anonimulll12345 explică (pentru SilentRain):

Ti s-a parut greu fizic si psihic? Cum e cazarea - am inteles ca sunt 2 persoane/camere, in camere cam ce ai? ma gandesc ai un mobilier de baza. Am inteles nu trebuie sa stii germana deloc?

| anonimulll12345 explică (pentru SilentRain):

Am sunat la ei pentru detalii, dar exemplu pe internet afisul era pus in localitate apropiata mie pe cand doamna de la telefon mi-a spus ca trebuie sa merg la vreo 300km distanta in localitatea ei pentru semnare contract. Adica totusi mi se pare ciudat nu ai trebui sa aiba sedii in mai multe resedinte de judet?

| anonimulll12345 explică (pentru SilentRain):

Acum ma uit mai in detalii si observ is multe tepe

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Sa cunoști limba engleza este principalul, dar sunt unii care nu cunosc engleza și preferă vorbitori de germană etc
Am chiria mea proprie, nu am primit-o prin intermediul locul de munca, deci nu știu
Este o muncă solicitanta, esențială este memoria și viteza de lucru, acum depinde și ce colete ai de făcut ...sunt zile când am de ridicat mai mult de 18 kg a câte 10-15 cuti mai mult sau mai puțin )
Cât despre sediul ...pai să știi că eu am venit din alt oraș ca sa ajung la sediul de recrutare

| anonimulll12345 explică (pentru SilentRain):

Cum se numeste firma de recrutare cu care ai venit? Ti s-a spus sa platesti o taxa anume inainte? Eu am sunat la o firma "Work Consulting Srl" dar mi se pare teapa, si am gasit pe altii spunand la fel https://ro.jooble.org/......n-Germania

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Nu am venit prin firmă ...My accent se numește firma cu care lucrez
Daca cere banii in avans clar este țeapă

| anonimulll12345 explică (pentru SilentRain):

Am vazut ceva oferte pentru incarcare si descarcare colete dar scrie ca pot avea pana la 31kg coletele. Sa manipulezi o cutie de 31 de kg pe cine stie ce distanta mi se pare greu

| SilentRain a răspuns (pentru anonimulll12345):

Nu ti-se pare, așa și este