Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

A murit Michael Jackson...

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

... da, si acum se vor trezi toti care l-au uitat sau l-au hulit sa comenteze de bine despre el.Impactul lui in muzica este revolutionar atat ca show cat si ca muzica. a creat o industrie muzicala, a vandut milioane de albume si a castigat foarte multi bani. Amintiti-va de anii 90 si de isteria Michel Jackson in lume.

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Regele a murit.Traiasca regele! ( pentru mine e-o zi trista completa, mai ales ca de aseara pe la 2 am urmarit BBC-ul live sa se confirme oficial; am tot sperat dar degeaba )

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Am aflat si eu acum cateva ore sad Pacat ca a murit.Cu toate ca nu eram eu cine stie ce fana a lui, imi pare rau. Dumnezeu sa il ierte.

| psiholoaga a răspuns:

Sunt trista, si eu am ascultat cu placere muzica lui. De dimineata am primit un mesaj ca a murit, am crezut ca nu e adevarat. Acelasi soc l-am trait cand am aflat de moartea lui steve irwin. Ma tot asteptam sa se spuna ca e un artificiu publicitar, ceva, orice. Nu e.

| psiholoaga a răspuns:

Pe mtv, melodiile lui MJ.

cami
| cami a răspuns:

Da, am auzit.
Dar de ce?!

| elena a răspuns:

Si cand ma gandesc ca sunt contemporana cu el sau el a fost contemporan cu mine? Imi pare tare rau, a avut o viata tare zbuciumata. Sunt de acord cu "NoGod", asa au si facut toate televiziunile si radiourile dis-de-dimineata. Despre morti numai de bine.

| MisterKat a răspuns:

Imi pare foarte rau, aseara am vazut pe CNN si m-a uimit vestea aceasta. A venit foarte rapid si neasteptat! Sper ca lumea va putea invata ceva. Sa nu mai judecam oamenii dupa diferite zvonuri, barfe facute de anumite persoane. Michael Jackson a avut de suferit din cauza zvonurilor create de tabloide... Dumnezeu sa-l odhineasca in pace!

| fabiola a răspuns:

O valoare a muzicii se stinge si parca in fata mortii nu mai suntem nimic! Pacat!

| littlesunshine a răspuns:

Abia dupa ce se sting, invatam sa pretuim valorile. Michael a fost un gen de muzica.

| Jonsdottir a răspuns:

Imi pare rau sad nu eram fan dar imi pare rau

| jedi_7867 a răspuns:

"Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to as. And thus, death frees every soul."

"Death is a natural part of life. Rejoice for those around you who transform into the Force. Mourn them do not. Miss them do not. Attachment leads to jealously. The shadow of greed, that is."

| iulia_5454 a răspuns:

Pacat. abia in fata mortii vedem cat suntem de vulnerabili. a fost si va ramane ''king of our hearts''

| raidu2004 a răspuns:

Nu pot sa cred ca vad aici oameni care spun ca nu le pare rau ca a murit o persoana si mai fac si mistouri.Iti pare rau cand vezi un caine mort pe strada dar apoi de un om.Rip

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Asha si? rip

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aflat :d pacat...nu eram fana de-a lui dar imi pare rau ca a murit straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i fie tarana usoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e psiholoaga, a murit si Steve Irwin si am spus la un moment dat pe site. N-am vazut nici o reactie. Culmea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D-zeu sa'l ierte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cand a murit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa intreb si eu ca prostul ceva?
Daca nu eram fan, cum adica imi pare rau?
A murit Michael, ei si? Nu imi era prieten, nu imi era nici macar dusman, vecin frate var... Michael Jackson de care stiu eu ESTE Melodiile lui, Munca lui,... el ca om... nu am nici cea mai mica idee despre el, decat ce s-a scris in presa si nu pot avea nici un sentiment pentru cineva din spusele altcuiva.
Nu imi pare rau ca a murit, nu il cunosteam.
Michael ca artist din pacate e mort mai de mult laughing si nu a mai apucat sa revina. Michael este ce a ramas de la el. Si o sa fie.
Am sa fumez o tigara in cinstea lui (tinandu-ma de nas)