| DragosNedeloiu1996 a întrebat:

Actuala mea iubita a avut in trecut o relatie cu un baiat de care s-a despartit in anul 2018. Eu cu iubita mea m-am cuplat anul trecut in 2022, in octombrie. De cand s-a despartit de baiatul respectiv, nu a incetat sa il caute. Ii trimitea mesaje anual, in 2018, 2019, 2020, 2021 si tot asa. In 2020 sau 2021 iubita mea s-a cuplat cu un alt baiat, cu toate ca avea o relatie cu baiatul respectiv, a continuat sa il placa si sa aiba sentimente pentru fostul ei, cel din 2018. Stiu asta fiindca astazi i-am citit mesajele cu acel fost din 2018. Chiar si vara anului acesta, fiind impreuna cu mine, nu a ezitat sa ii scrie acelui fost din 2018. L-a salutat si l-a intrebat ce face de pe un alt cont de al ei pe de Facebook pe messenger. Ea sustine ca nu il mai intereseaza persoana lui, nu il mai place si nu mai simte nimic pentru el, ca l-a uitat. Cum imi poate spune ca l-a uitat dupa toate aceste intamplari? Credeti ca doar isi bate joc de mine si inca mai are sentimente penteu acel baiat? Va rog, raspunsuri cat mai serioase fiindca nu stiu daca merita sa mai continui sau nu relatia cu ea.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merită.

| FreddieM a răspuns:

E ca țigările, greu se lasă de ele. Deci nu e complet,, vindecata''. Nu o judeca, sentimentele nu se comanda. Dar de ce nu discuți cu ea aspectul asta, mantionand ca te deranjează și te frustrează,, generozitatea și disponibilitatea ei pentru toți,, fostii' '? In mod normal, într-o relație puțin mai serioasa, dacă e bazata pe sentimente sincere, se cam dedica unul celuilalt. Mi se pare ca nu e pregătită fără sa se implice iar, și pentru tine imi pare rău, cred ca pierzi inutil timpul cu ea.
Cheers

| AndresDarie2000 a răspuns:

E clar că având multe "dovezi" cu cine vorbește, ce face și din comportamentul ei reiese cu siguranță că nu are nevoie de tine.
NORMAL că nu mai ai ce continua cu așa fată!

| Mrkusu a răspuns:

Cine știe de cate ori te a înșelat