| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva luni m-am apucat sa cant versurile lui Chester Bennington, solistul trupei Linkin Park in unele melodii si vad ca fac progres din ce in ce incep sa cant mai bine, da problema este ca ma doare in gat dupa ce termin de cantat.Va rog ce sa fac ca sa nu ma mai doara in gat...

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Așa se întîmplă, m ai ales dacă cînărețul pe care vrei să îl imiți are vocea groasă, depui efort, asta pînă se obișnuiește gîtul tău.

| RockMe a răspuns:

Si eu am vocea groasa...

| Adela1 a răspuns:

Sai poti sa faci gargara cu sare sau sa iei un medicament pentru gat.