| CryOfTheBlackBirds95 a întrebat:

Acum cateva luni, un barbat, cam de vreo 40 de ani mi-a dat cerere de prietenie pe facebook.
La inceput, mi s-a parut ok, adica, il cunosc pe omul ala din vedere,am zis ca m-a adaugat din plictiseala si nimic mai mult. Insa, tin sa cred ca n-a fost asa, dupa o luna a inceput sa-mi dea in exces likeuri la poze si la cam tot ce postam, imi facea "complimente" pe chat care pe mine ma deranjau. Asa ca i-am dat block.
Dupa ceva timp si-a facut alt cont, m-a adaugat din nou pe facebook, insa de data asta a luat niste poze pe care le-am postat mai demult cu o actrita si a inceput sa-mi zica ca isi face laba in timp ce se uita la ele, pe langa alte chestii, asa ca i-am dat din nou block.
Si-a facut un al treilea cont fals, dar a folosit un nume de femeie, a crezut ca n-am sa ma prind. L-am amenintat cu politia si ca-l voi spune parintilor, cred ca l-am speriat, pentru ca mi-a dar block imediat.
In societate e respectat, are familie si copii, aparent pare un om normal.
Cum scap de el intr-un mod civilizat? Nu vreau sa recurg la politie. Daca ajuta la ceva, nu sunt minora.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca l-ai speriat, cred ca o sa te lase in pace. Daca revine, intreaba-l cum i-ar placea nevestei lui sa afle cu ce se ocupa el. Spune-i ca ai pastrat screenshot-uri. Si chiar captureaza cateva, just in case.

| mont a răspuns:

Pur si simplu spune-i ca nu ai de gand sa mai vorbesti cu el, si ca ar trebui sa ii fie rusine sa se dea la fete asa mici, mai ales ca are si familie.

| Ali18sa a răspuns:

Omul e psihopat! Ai grija puneti parintii la curent cu aceasta situatie pentru ca nu ai deunde sa stii ce planuri mai are nebunu! Daca il mai vezi vreodata si vrea sa vorbeasca cu tine spune-i sa-si vada de familia lui si sa te lase in pace ca alfel chiar vei depune plangere la politie impotriva lui si ca o sa-l bagi la inchisoare! Nujtu ferestete de astfel de oameni!

| OnHold a răspuns:

Pacat ca un om serios de 40 de ani face lucruri din-astea, si ma refer in primul rand ca incearca sa seduca o tanara de nici 20, cred - nu?
De fapt si eu am sedus acu` 2 ani una de 18, sau poate a fost invers, dar cel putin nu eram insurat si nici copii nu aveam.Ca sa nu mai zic ca nu eram nici respectat in societate,si nici aparent normal nu prea paream, deci nu se pune…
In fine. Voiam sa iti zic ca, daca mai face faze de-alea, singura varianta e sa-l pui bine la nevasta-sa…
Si posteaza pe facebook niste poze cu Ponta din campania electorala, macar o saptamana-asa…