| Skarr a întrebat:

Acum cateva zile a dat cineva o chestie d-aia de artificii afara. Si am vazut si un video pe Youtube. De unde iau oamenii atat de multe tipuri de artificii? Am intrebat si anul trecut si mi-a zis cineva ca daca comanzi ti le livreaza direct politia laughing)

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Mergi si tu in piata din localitate in prajma sarbatorilor si vei gasi o multime de comercianti dornici sa ti le vanda fara implicarea politiei. Dupa, daca le dai drumul la tine in curte si nu ajung prin vecini nu cred ca ii va pasa cuiva.

| Skarr explică (pentru RoCkKiD):

Le as da in curte. Da stau la bloc laughing am mai luat artificii 2-3 si anul trecut da. Nu mi zice ca aia care isi iau 10 baterii si 20 tip uri de petarde de pe Youtube le au luat din piata ca nu te cred

| RoCkKiD a răspuns (pentru Skarr):

Du0te si intreaba-l pe unu care are de vanzare. Daca a facut rost de alea mici, iti poate face rost si de unele ami amri. Evident, pentru un pret.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca cauti un pic pe internet, ai sa vezi ca sunt site-uri care vand artificii si petarde de tot felul, doar ca din cate stiu, vand doar cand se apropie sarbatorile ( de prin noiembrie ).
Nu se intampla nimic, le comanzi si cel mai sigur la livrare o sa iti ceara buletinul. Daca vrei sa iei petarde mai puternice, trebuie sa ai cel putin 21 de ani, pentru ca si petardele sunt pe categorii de risc.